Zvlhčovače vzduchu

Pobyt ve vytápěných místnostech s příliš nízkou vlhkostí vzduchu může být nejen nepříjemný, ale i zdravotně závadný. Optimální vlhkost je okolo 50%, není však výjimkou, že v mnoha našich domácnostech v zimních měsících klesá i pod hladinu 20%.

Při nízké vlhkosti se vysušuje a tím i narušuje sliznice dýchacích cest. Důsledkem mohou být problémy jako například dráždění ke kašli, škrábání v krku, popraskané rty nebo také častá onemocnění dýchacích cest, zejména u dětí. Trpí i naše pokožka - je vysušená, podrážděná, tvoří se vrásky. Při suchém vzduchu vzniká statická elektřina. Elektrické výboje jsou velice nepříjemné a mohou poškodit elektronické přístroje. Suchý vzduch také negativně působí na předměty ze dřeva, hudební nástroje, starožitnosti a obrazy.

Zvlhčovače vzduchu jsou proto z výše uvedených důvodů doporučovány odborníky do bytů, domů, a kanceláří, tak i pro hotely či školní a předškolní zařízení. Na výběr dnes máte kromě zvlhčovačů vzduchu jako takových také přístroje, které navíc dokáží vzduch i pročistit či mají zároveň funkcni aroma difuzéru.

 

Nejprodávanější

289
2901289290
Značky

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem