Vonné esenciální oleje

Přrodní vůně, které léčí

Esenciální oleje jsou základem aromaterapie. Nejedná se tedy pouze “vonné oleje”, ale o účinného pomocníka při řešení i prevenci nejrůznější zdravotních či psychických obtíží. Vonné oleje pozitivně ovlivňují emoce a napomáhají k celkové obnově rovnováhy těla. Koncentrovaná síla těchto olejů je s oblibou využívána nejen pro terapeutické účely, ale také v kosmetice. Éterické oleje jsou získávány za pomoci destilace vodní parou, lisováním nebo extrakcí. Z rostlin se využívá jejich aromatická část v podobě květů, listů, kůry, dřeva, semínek nebo plodů.

V domácím prostředí mají vonné oleje široké spektrum využití, ať už se rozhodnete pro inhalaci či aplikaci na kůži. Inhalovat lze ideálně za pomoci aroma difuzérů či aroma lamp. V rámci masáží nebo koupelí se několik kapek esenciálního oleje smíchá s tzv. nosným základem v podobě rostlinných olejů. Vůni éterických olejů můžete využít například i při saunování nebo zkuste nakapat olej na kapesník a vložit do pračky místo aviváže. Můžete používat jednotlivé vůně či vytvářet nejrůznější kompozice dle vašich potřeb.

Protože esenciální oleje mají schopnost skrze vaši pokožku a plíce pronikat do celého těla, čímž mají přímý vliv jak na vaši psychiku, tak tělesné funkce, je velmi podstatné vybírat opravdu kvalitní produkty. U nás proto naleznete vonné oleje pouze od prověřených značek jako jsou Primavera, Ashleigh & Burwood, Stadler Form, Duux, Pranarom nebo Ancient Wisdom.

 

Nejprodávanější

79
11561791156
Značky
 
 

Stránka 1 z 10 - 174 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 10 - 174 položek celkem