Čakrové šperky s drahými kameny

Čakrové šperky jsou šperky, které jsou navrženy tak, aby pomáhaly vyvážit a harmonizovat energii v těle podle konceptu čaker v hinduistické a buddhistické tradici. Čakry jsou energetická centra v těle, která ovlivňují fyzické, emocionální a duchovní zdraví jednotlivce. Každá čakra má svou vlastní barvu, symboliku a spojení s určitými aspekty lidského života.

Čakrové šperky často obsahují různé druhy drahých kamenů, nebo krystalů, které jsou přiřazeny jednotlivým čakrám.

  1. Korunní čakra (sahasrára): Symbolizuje duchovní spojení a moudrost. Pro tuto čakru se často používají fialové, nebo bílé kameny, jako je ametyst, nebo křišťál.

  2. Třetí oko (ajna): Je spojeno s intuicí a vnímáním. Pro tuto čakru se používají indigově modré, nebo tmavě fialové kameny, jako je lapis lazuli, nebo sodalit.

  3. Hrdelní čakra (vishuddha): Ovlivňuje komunikaci a sebeprosazování. Pro tuto čakru se často používají modré, nebo tyrkysové kameny, jako je tyrkys, nebo akvamarín.

  4. Srdcová čakra (anáhata): Symbolizuje lásku a soucit. Pro tuto čakru se používají zelené, nebo růžové kameny, jako je růženín, nebo malachit.

  5. Solar Plexus (manipúra): Je spojen s sebevědomím a osobní mocí. Pro tuto čakru se používají žluté, nebo zlaté kameny, jako je citrín, nebo žlutý jaspis.

  6. Sakrální čakra (svadhishthána): Ovlivňuje kreativitu a emocionální stabilitu. Pro tuto čakru se často používají oranžové kameny, jako je karneol, nebo žlutý jaspis.

  7. Kořenová čakra (muladhára): Symbolizuje zázemí a stabilitu. Pro tuto čakru se používají červené, nebo černé kameny, jako je granát, nebo černý onyx.

Nosíte-li čakrové šperky, můžete cítit, že vám pomáhají udržovat rovnováhu a harmonii v energetických centrech vašeho těla, což může mít pozitivní vliv na vaše celkové zdraví a blaho.

 

Nejprodávanější

49
296149296
Značky

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem