Aromaterapie

Terapie vůní

Aromaterapie znamená doslova léčení vůněmi. Představuje druh alternativní medicíny, který v rámci svého holistického přístupu využívá éterické oleje a další vonné složky k prevenci i léčbě nejrůznějších druhů chronických i akutních onemocnění. Éterické (esenciální) oleje coby základní prostředek aromaterapie, jsou rostlinné těkavé látky, které napomáhají obnovit rovnováhu v těle, ale dokáží také zmírnit stres anebo zvýšit koncentraci, uvolnit napětí i nabudit energií. Mezi nejrozšířenější éterické oleje se řadí santalové a cedrové dřevo, růže, jasmín, granátové jablko, zázvor, citronová tráva či levandule. Z jehličnanů potom například borovice nebo cypřiš a z citrusů především bergamot, citron, pomeranč a mandarinka. 

V rámci aromaterapie lze esenciální oleje aplikovat dvěma základními způsoby. Jedním z nich je inhalace těchto čistých přírodních vůní například za pomoci aroma difuzérů či aroma lamp, ale také skrze vonné bytové spreje. Druhým způsobem je aplikace na kůži. Oblíbený a účinný způsob jsou aromaterapeutické masáže či koupele, ale lze využít také například masážní aroma svíčky.

Aromaterapie se těší stále větší oblibě díky propojení léčebného procesu s příjemným zážitkem z překrásných vůní. Svěřte se do rukou přírody i vy.

 

Nejprodávanější

46
879146879
Značky
 
 

Stránka 1 z 11 - 186 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 11 - 186 položek celkem