Vážení zákazníci, Vaše objednávky vyřizujeme nejpozději následující pracovní den po dni objednání zboží. Veškeré zboží na našem e-shopu máme skladem. Poslední objednávky s garancí doručení do Vánočních svítků budeme vyřizovat v úterý 18.12.2018 do 08,00 hod. Vaše objednávky budeme vyřizovat i po tomto termínu, ale nemůžeme Vám garantovat, že budou objednávky doručeny do Vánočních svátků. Využívejte online platební bránu GoPay, na místo běžného převodu, urychlíte tím vyřízení objednávky. Váš obchod Andivo.cz

Katalytické lampy

Luxusní a designové katalytické lampy.

Historie katalytických lamp sahá až daleko do historie do roku 1898, kdy se francouzskému lékárníkovi podařilo vytvořit unikátní patent, na jehož principu katalytické lampy dodnes fungují. Tento princip je založen na bázi katalytické oxidace, což je chemická reakce, při které vzniká hoření bez plamene a tato reakce čistí vzduch v interiéru od pachů, bakterií, infekcí a jiných nečistot. Tyto lampy jsou tedy bezpečnější než klasické aroma lampy či hořící vonné svíčky.

Katalytická lampa je tvořena nádobkou na hořlavou tekutinu (alkohol s vonnou esencí), speciálním hořákem (keramický kámen s drahými kovy) a bavlněným knotem, který se ponoří do tekutiny a přivádí tak hořlavou tekutinu ke kameni. Hořák se zapálí na zhruba 2-3 min a tím vznikne popisovaná reakce a katalytický proces, který pokračuje dále i po zhasnutí plamene. Při této reakci dochází k oxidaci speciální náplně se vzduchem a zároveň se uvolňují molekule, ničící bakterie a jiné pachy a nečistoty. V tuto chvíli dochází také k odpařování vonných esencí z náplně a ty uvolňují aroma, které provoní interiér a vyčištěný vzduch. Výhodou je, že katalytickou reakcí nedochází ke spalování kyslíku, tudíž se do vzduchu neuvolňují splodiny. 

Účinnost katalytických lamp je vědecky dokázána a pro své blahodárné účinky jsou katalytické lampy doporučovány i lidem trpícím alergiemi.  

Účinnost a intenzitu vůně ovlivníte použitím vhodné velikosti lampy vzhledem k velikosti místnosti, ve které bude použita. Mimo hlavní funkci katalytických lamp už dnes plní tyto lampy také funkci designových a dekorativních doplňků do domácnosti. Můžete vybírat z široké nabídky lamp různých velikostí, stylů, barev, materiálů, tak abyste mohli vybrat tu nejlepší variantu pro každý interiér. Stejně tak Vám nabízíme náplně do katalytických lamp nejrůznějších vůní, dle každého libosti.

Doporučujeme jako tip na opravdu originální dárek, kterým nejen potěšíte, ale darujete také možnost udělat něco dobrého pro zdraví Vašich blízkých.

 

 

Nejprodávanější

20
16501201650
Značky

Stránka 1 z 8 - 135 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 8 - 135 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.