Katalytické lampy

Luxusní a designové katalytické lampy

Historie katalytických lamp sahá až do roku 1898, kdy se francouzskému lékárníkovi podařilo vytvořit unikátní patent, na jehož principu katalytické lampy dodnes fungují. Tento princip je založen na bázi katalytické oxidace, což je chemická reakce, při které vzniká hoření bez plamene a tato reakce čistí vzduch v interiéru od pachů, bakterií, infekcí a jiných nečistot. Tyto lampy jsou tedy bezpečnější než klasické aroma lampy či hořící vonné svíčky.

Katalytická lampa je tvořena nádobkou na hořlavou tekutinu (alkohol s vonnou esencí), speciálním hořákem (keramický kámen s drahými kovy) a bavlněným knotem, který se ponoří do tekutiny a přivádí tak hořlavou tekutinu ke kameni. Hořák se zapálí na zhruba 2-3 minuty a tím vznikne popisovaná reakce a katalytický proces, který pokračuje dále i po zhasnutí plamene. Při této reakci dochází k oxidaci speciální náplně se vzduchem a zároveň se uvolňují molekuly, které dokáží pohltit pach a zlikvidovat bakterie i další nečistoty. V tuto chvíli dochází také k odpařování vonných esencí z náplně a ty uvolňují aroma, které provoní váš interiér. Výhodou je, že katalytickou reakcí nedochází ke spalování kyslíku, tudíž se do vzduchu neuvolňují splodiny. Účinnost katalytických lamp je vědecky dokázána a pro své blahodárné účinky jsou katalytické lampy doporučovány i lidem trpícím alergiemi.  

Účinnost a intenzitu vůně ovlivníte volbou vhodné velikosti lampy vzhledem k velikosti místnosti, ve které bude použita. Mimo hlavní funkci už dnes plní tyto lampy také funkci designových a dekorativních doplňků do domácnosti. Můžete vybírat ze široké nabídky lamp různých velikostí, stylů, barev a materiálů. Jistě naleznete vhodnou variantu pro každý typ interiéru. Můžete u nás zakoupit také náplně do katalytických lamp nejrůznějších vůní a další příslušenství.

Doporučujeme jako tip na opravdu originální dárek, kterým nejen potěšíte, ale zároveň také přispějete ke zdraví vašich blízkých.

 

Nejprodávanější

659
149016591490
Značky

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem