Vážení zákazníci, od pondělí 18.9.2023 do čtvrtku 28.9.2023 budeme mít dovolenou. Objednávky budeme posílat naposledy v pátek 15.9.2023 a to přijaté do 10ti hodin. Další objednávky budeme odesílat znovu až v pátek 29.9.2023. Objednávat zboží si můžete i po dobu naší dovolené. Děkujme za pochopení.

Vykuřovadla

Vykuřování je očistnou metodou starou jako lidstvo samo a představuje tak jednu z nejstarších forem aromaterapie vůbec. Naši předkové používali přírodní vykuřovadla v podobě různých bylin a koření pro jejich léčivě účinky i očistu předmětů či prostor. 

Původním severoamerckýmí Indiánům tradičně sloužily vykuřovací svazky posvátných bylin v rámci jejich rituálů. Tyto očistné obřady pokračují dodnes. I vy se můžete přesvědčit o léčivých, očistných a ochranných účincích bylin jako je černá nebo bílá šalvěj.

Ve vysokohorských oblastech Nepálu, Tibetu a Bútánu se k vykuřovacím obřadům tradičně využívají vonné provázky neboli duphaya, které zde, stejně jako vonné tyčinky, slouží jako prostředek pro uctívání místních bohů. Vyrábí se ručně ze vzácných himalájských bylin. Směs vonných dřev se spolu s bylinami rozdrtí na jemný prášek a zabalí se do tenkého rýžového papíru, který se následně zamotá do provázku či malého copu. Potěší vás typickou ryzí bylinnou, nasládle dřevitou vůni. Kromě rituálního vykuřování prostor lze provázky využít pro motlitby, meditaci, ale také ke zmírnění stresu a nervozity či navození zklidňující atmosféry. Vonné provázky stačí zapálit, zfouknout plamen a nechat pomalu doutnat. Doporučujeme je spalovat ve speciální ohnivzdorné misce pro vykuřování, např. terakotové či kovové nebo v kadidelnicích.

 

Nejprodávanější

20
896120896
Značky
 
 
 
 

Stránka 1 z 16 - 272 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 16 - 272 položek celkem